ŠK Kuřim

Zpráva

Konečně nějaký bod , Vyškov - Kuřim C 4:4
Upoutávka Bohužel, v mladém týmu se nekompromisně do účasti promítá zkouškové období. Společně s pár omluvenkama z druhého nejzávaznějšího problému tohoto období - nemocema se tak stává, že musíme uhrát body v 7 hráčích.
Nicméně i přes to, celý zápas byla v týmu cítit dobrá nálada a optimismus na vítězství taky nechyběl.

V zahájení všichni stáli dobře. Já jsem převedl hru co nejdřív do věžovky, protože v těch poslední dobou podle některých vynikám.
Aktivně stojí Tadeáš a Roman obětoval dvě figury za útok. Nicméně nakonec z útoku mohl být rád, že se alespoň zahojí na věčném šachu.
Soupeři zřejmě vytušili příležistost a postupně nabídli remízu na dalších 2 šachovnicích.
Já jsem ji hned odmítl, protože jsem stál lehce líp. Vláďa na jedničce ale nabídku přijmul, protože v pozici ani z jedné strany nic nebylo. Jak se později i s jeho soupeřem přiznal, moc se mu to hrát nechtělo.
Stav tedy 2:1 pro domácí.
Daniela po taktické přestřelce ztratila pěšce. Soupeř toho hned využil a pěšcovku proměnil v další bod pro domácí.
Další dohrává Mirek. V rovné pozici prý moc nevědel co dělat a s horším časem začal dělat hrubky.
Situace tedy není dobrá, stav 4:1 pro domácí začíná pro nás smrdět dalším neúspěchem.
Já v poměrně remízové koncovce V+S, přičemž na šachovnici byli nestejnopoláci získal pěšce. Po pár tempech na obou stranách jsem našel způsob jak ho proměnit a tudíž snižuju na 4:2.
Dohrává Tadeáš a Olexij. Tadeáš získal pár pěšců navíc a ve věžovce našel způsob jak věžky šikovně vyměnit. Stav tedy 4:3 a naděje se upíná k Olexijovi.
Olexij je taky ve věžovce. Má 3 spojené volné pěšce. Po pár tazích vyhrává i on.
Nakonec tedy remíza 4:4. Já jenom doufám, že s koncem zimy a zkouškového opět budeme dělat body s mnohem větší jistotou.
Odkazy: Výsledky
Tomáš Keprt | 19/Jan/2026 | Autorizováno heslem | ID_zprávy: 4688 | Komentáře |

VÁŠ KOMENTÁŘ:

Login: Heslo:
INFO pro doposud neregistrované (i když je lepší se registrovat na záložce Administrace):
jako login napište své jméno a příjmení a jako heslo NAPIŠTE: host-kurim
(u neregistrovaných bude zveřejněna IP adresa.)
UPOZORNĚNÍ:
Pokud se nehodláte podepsat celým svým jménem, potom sem nepište.
Pokud hodláte psát vulgárně, potom sem také nepište.

Copyright (c) 2006 - 2026 KolJa & Gonzmen