| Kuřim D - KP2B - dvojitě oslabený team | |||
Přidávám se k Jirkovi a také z časových důvodů posílám rovnou dva reporty z posledních dvou zápasů.Jak už titulek napovídá, před minulým zápasem nám onemocněl Aleš a bohužel se nenašel nikdo další, kdo by mohl zaskočit – případně neměl zapnutý mobil. Nastoupili jsme tak v oslabené sestavě. Hráli jsme proti Durasu „C“, který přivezl mladý tým, a už od začátku to nevypadalo dobře. Nejprve padl Honza, poté já, a nakonec bodovali pouze Tomáš, Roman a Michal. Celkové skóre tedy bylo 5:3 v náš neprospěch, přičemž na poslední šachovnici jsme měli prohru kontumačně. Do dalšího zápasu proti Ivančicím jsem doufal, že se objeví mladá krev z první poloviny sestavy, protože Ivančice jsou v tabulce před námi. Bohužel situace tomu úplně nepřála, ale na druhou stranu si zahráli i další hráči. Honza nastoupil na první šachovnici proti silnému Martinovi Tláskalovi a uhrál s ním remízu, i když z domácí analýzy by z toho mohla být i pěkná výhra. Na druhé šachovnici hrál Pavel Matula a musím říct, že z toho, co jsem jeho partii viděl, to zpočátku nevypadalo špatně. Někde se ale stala chyba a Pavel nakonec musel kapitulovat. Nejdéle hráli Honza Kolařík s Františkem Laštovičkou. Honza se dostal do pěšcové koncovky s pěšcem méně, což už nešlo udržet. Na druhou stranu František svého soupeře začal pěkně tlačit – i když i ze strany soupeře hrozilo několik nepříjemných tahů – a nakonec, těsně před krásnou „dvoutažkou“, podal soupeř Frantovi ruku. U své partie ani nevím, jak ji přesně popsat. Začátek se mi vůbec nepovedl a soupeř mě dostal pod tlak. Snažil jsem se otevřít střed, aby se můj střelec konečně nadechl, což se nakonec podařilo. Hra se přelila na mou stranu, získal jsem pěšce i aktivitu. Přestože jsem v časové tísni udělal chybu, soupeř toho nevyužil a já tak nakonec získal celý bod. Na šesté šachovnici po dlouhé době nastoupil David Potůček. Po celou partii stál celkem dobře, ale jak sám říkal, přehlédl jeden tah a jeho plán se zhroutil jako domeček z karet. Na sedmé šachovnici dohrál jako první Pavel Heneš – věžová koncovka neměla dlouhého trvání a remíza byla rychle na stole. Na poslední šachovnici hrál náš zkušený „registrovaný“ hráč Michal. Dostal mladého hráče Pečenku Petra a dlouhou dobu to vypadalo na remízu. Jakmile se ale dostali do pěšcové koncovky, zkušenost rozhodla a Michal vyhrál. I přes výrazné oslabení se nám tedy podařilo získat bod za pěkný výsledek 4:4. Děkuji všem za odhodlání dotlačit zápas ke slušnému konci. Přílohy: Report 6.kolo Report 7.kolo Odkazy: proti Durasu proti Ivancicim Tabulka | |||
|