Pověřen, ať napíšu report ze zápasu, který jsem viděl jen do půlky... Asi po dvou hodinách odjíždím se Standou a vezeme domů jednu knedlu a jednu plichtu. Nicméně v autě se oba shodujeme, že nikdo z oslabeného týmu nestál na výhru, ba naopak pozice většiny našich hráčů byly už v poledne velmi nepříjemné. Jak se to seběhlo? Už krátce po zahájení Michal ztrácí pika na g6 se šachem a s kapitánem na WC žertujeme, že je nejlepší králem útočit hned od začátku. Soupeř má dvojici střelců, a Michalovy figury se nemají kam hnout. U Franty vidím, jak dělá velkou rošádu na oslabenou stranu bez krytu, ale jinak to asi nejde, protože na královském křídle vadí dámou zablokovaný střelec v základní pozici. Já se vyvíjím dobře a stojím o něco lépe. Na ostatních šachovnicích se nic moc neděje. Takže se můj soupeř rozhodl, že velice hezkou taktikou rozbije můj silný střed a pečlivě to propočítal. Protože jsem se nechtěl nechat zatlačit, volím ostrou protihru, ale bohužel asi za deset tahů se ukázalo, že jsem počítal hůř, a vzdávám. Mezitím Standa už dohrál a sledujeme ostatní. Vedle mě hrající Broňa má minus figuru za dva pěšce před soupeřovým králem, a pokud to byl plán, tak nevyšel. Franta pravděpodobně dojel na oslabené dámské křídlo a absenci jakéhokoliv krytu. Dominik sice materiálově drží, ale je pasivnější a jak správně Standa v autě říkal, už to bylo prohrané. Jak prohrál Tomáš, ani nevím, asi zaslouženou remizu udržel Laďa a tak jediným příjemným překvapením nakonec bylo, že Michal se ze všeho vyhrabal a půlil taky. Vzhledem k tomu, že i céčko prohrálo v Letovicích, bude to těžký závěr soutěže. Přílohy: Prijde_Jxe4 remiza nepekna_vec |