| Důležítá remíza, boj o záchranu pokračuje | |||
V neděli nás čekal důležitý zápas s Hustopečemi, na které jsme nastoupili i přes počáteční problémy v silné sestavě.Zápas se začíná lámat u Aleše. Aleš získává kvalitu a stojí aktivně. Bohužel po pár pasivních tazích příchází od soupeře rozhodující útok na krále a Aleš musí vracet materiál a nakonec prohrává. Další dohrává Mirek. Mirkovi se nepovedlo zahájení, kde ztratil centrálního pěšce, ale i přesto bojuje. Mirek nakonec bohužel smolně přehlíží vidličku na věže a už i v horší pozici se vzdává. Skóre tedy hned zkraje zápasu 2:0 pro hosty. Naštěstí na ostatních šachovnicích stojíme dobře. Tadeáš a Ondra drží rovinu. Tadeáš toho zkusil využít a nabízí během střední hry hned dvakrát remízu, bohužel neuspěšně. Jeho soupeř si i přes lepší skóre pro domácí přišel zahrát. Ondra bohužel v rovné pozici zahrál pár nepřesností a prohrává, situace se pro nás tedy ještě více komplikuje. První bod nám uhrál Tomáš, v nestejných rošádách zbudoval dobrou obranu a soupeř pod hrozbou matů odevzdává figuru za 2 pěšce. Tom si koncovku v klidu pohlídal a vyhrává. Další bod přidávám já. Mně se podařilo propašovat pěšce až na f6 a i přes pokus soupeře o rychlejší mat jsem byl rychlejší a postup pěšce z f6 do dámy nakonec rozhoduje. Vláďa stojí líp, získal pěšce a rozhodně pomýšlí na výhru. Bohužel nakonec to podle svých slov uspěchal a partie končí na první desce remízou. Stav 2,5-3,5. Olexij stál od zahájení líp. Soupeř nakonec stihl schovat krále v rošádě a partie se vyvinula po výměně dam ve věžovku. Soupeř má sice krytého volného pěšce na d4, ale musí pozici pasivně držet věží, čehož Olexij hned využil a s aktivní věží nakonec připisuje další bod pro nás. Zápas nakonec rozhoduje ona partie Tadeáše. Tadeáš se z horší pozice nakonec dostal do koncovky 2P+V+J vs V+J. Tím, že pěšci byli navíc spojení, situace vypadala dobře. Bohužel ale Tadeáš nakonec přehlíží taktiku a soupeř šikovně získá pěšce a mění věžky. Tadeáš potom říkal, že se bál delší partie, že někde něco přehlédne. Po pár tazích se domlouvají na remíze. Byť byl zápas v našich rukou, tak si myslím, že za stavu 0-3 takovému výsledku nikdo moc nevěřil. Boj o záchranu tedy i tak pokračuje. | |||
|