| Jak tvrdě vymáhat pravidla v kavárně? | |||
Dvojice Vitula-Vašek soutěžila, kdo přijde později, oba se objevili tak kolem osmé. Než se dostaneme k tomu, jaké byly následky, projděme dění v turnaji:Přední místa mají předplacená mladí talenti a tak se zajímavé věci dějí spíše na opačném pólu výsledkové listiny. Mistr se v několika partiích divil, že soupeřovy hodiny (na kterých zbývalo pár sekund) nejdou - problém ovšem nebyl v hodinách, ale v tom, že Mistr buď bouchne do hodin někam doprostřed, nebo vůbec. Těžkým soupeřem ohledně pravidel je Jirka Kropáč - dotknuto-hráno v partii s Michaelem sice uznal, ale od letoška platné krácení minut (v případě, že oba soupeři mají vysoký nárok) už nikoliv. Podobně neúspěšní jsme byli na konci turnaje ohledně pravidla poslední remízy. Odcházející Vláďa Pavlík totiž přepustil svoje místo u pašachů dřív, než měli oba pozdě příchozí odehranou vzájemnou partii. Michael tam prostě napsal remízu bez hry a světe div se - byl to pro něj nejlepší možný výsledek. Když by prohrál, čekalo by ho potupné poslední místo, když by vyhrál, nepřipsal by minutu na příště. U Honzy to o ničem nerozhodovalo, ten měl svoje pořadí dané. Úmysl neprokážeme (i když to smrdí jako případy v naší politice), ale hodí se připomenout - poslední partie se píše remíza tehdy, když musí jeden z aktérů odejít (například kvůli poslednímu spoji domů) nebo nás dokonce už všechny vyhazují z hrací místnosti. Případná ztráta této zprávy a celkového pořadí v GP (neboť na odchodu byl ten, kdo se o to stará) v důvodech pro remízu zahrnuta není. Stejně tak není důvodem přechod k pašachům nebo k mariáši. Pořadí: 1.Jordanov, 2.Němec, 3.Pavlík, 4.Keprt, 5.Vitula, 6.Kropáč, 7.Buček, 8.Heneš, 9.Vašek, 10.Pešl, 11.Adler. Přílohy: Tabulka GP 2026 | |||
|