| V kavárně vyhrává kafemlejnek | |||
V hrací místnosti vypadlo hlavní světlo - ale vidět bylo dostatečně a tak se to nestalo hlavním tématem večera. Tím bylo připomínání ze strany Michaela, že když se setkají dva hráči s dlouhým časem, jejich časy se krátí (při zachování handicapu), aby se to rychleji dohrálo.Vedlo to k rezignaci Jirky Kropáče na kavárenské turnaje (prostě se škrtl z tabulky, vzal si zpět vklad a prohlásil, že chodit nebude). Nejsem si úplně jistý, zda si můžeme dovolit ztrácet hráče, když už jich možná dost chybí kvůli zmatkům s hracím dnem (mimochodem příští týden je ve čtvrtek opět obsazeno). Co se stalo, to se stalo, ale už jsem nepochytil důvod, proč vysvětlování pravidla (které platí od prvního ledna, ale dost hráčů jej ignorovalo) zaznělo ještě asi pětkrát - prostě jako zaseknutý kafemlejnek. Asi to byl nějaký rituál, jak rozhodit soupeře a vyhrát turnaj, a zafungovalo to. Mladší generace brala až další dvě místa na bedně a museli si to vynahradit v pašachách - tam když hraje dvojice Jordanov-Keprt spolu, je to hra kočky s myší, ať si proti nim sedne kdokoliv. Broňa byl hned zkritizován za nečitelné zapsání jména, ale zajímavější bylo, že se nakazil od mladých posunem zarážky na minutu a půl. Buď si myslel, že jsme to dali do oficiálních pravidel, nebo chtěl zvýšit šance na připsání minuty - to nevyšlo i díky tomu, že Lubošovi ve vyhrané pozici došel čas o osm sekund dřív. Priority některých hráčů jsou zvláštní - Mistr trval na tom, že chce s Tomem nulu bez hry, aby se mohl vrhnout na mariáš. Mohlo to ovlivnit pořadí na bedně a význam šachového turnaje to poněkud degraduje. Pořadí: 1.Vašek, 2.Keprt, 3.Jordanov, 4.Pešl, 5.Horák, 6.Hrdina, 7.Adler, 8.Buček, 9.Sádlík. Přílohy: Tabulka GP 2026 | |||
|