| Oba týmy zachráněny | |||
Je známo, že hrát na osm remíz by byla cesta do pekel, když soupeři potřebují vyhrát a spolupracovat určitě nebudou. Proto hrály ještě po dvou a půl hodinách všechny desky bez pípnutí - a jako první bodoval Standa, který ubránil nekorektní oběť bílého.Honza nachytal soupeře dvakrát na taktiku a vždy z toho byl pěšec - bílý ale přece jen měl nějakou kompenzaci a jednoho dobral zpět, domácímu hráči se to přestalo líbit a vábení nabídnout remízu podlehl. Až po něm půlí Slávek, kterého musím pochválit - žádná rychlá nabídka se nekonala, po celou dobu mladého soupeře k ničemu nepustil a byl to naopak černý, který v koncovce proti dvojici střelců musel smír navrhnout. Podobně s přehledem půlí v koncovce Tomáš - tam sice ještě zbyly na šachovnici dámy, ale bílý tam nic nemá a možná mu to ani tolik nevadí, protože vidí Martinovu pozici. Ta je od začátku špatná (velmi brzo jsem litoval, že jsem před zápasem Martinovi rozmluvil rychlou remízu) a černý nejen že dal dva pěšce (to by se ještě dalo nějak zvládnout, protože přebyteční bílí pěšci byli chromí dvojpěšci), ale trpí i na slabého krále. Jen dobře pro nás, že pak bílý nechce dopustit protihru černé dámy a raději opakuje tahy. Na předních deskách je to opačná písnička. Laďa vyrobil černému dvojpěšce a v koncovce jej pak dvojím úderem věže po páté řadě dobyl - jenže pak koncovku pokazil a také jen remizoval. A Dominik na první dopadl ještě hůř - jeho pěšec navíc byl sice dvoják, ale prohrát se to určitě nemuselo. Ale stalo se, figury černého byly příliš aktivní. A tak jako poslední dohrával za vyrovnaného stavu kapitán, který to nezačal vůbec dobře - přepustil černému d-sloupec a pole d4 pro jezdce. Střední hra se ale povedla a koncovka lehkých figur už byla srovnaná - soupeř remízu vytrvale odmítá a pak se snaží pozici znásilnit. Když pak nabízí remízu sám, dělí se přihlížející na dva tábory - jeden cítí, že přijmout znamená zachránit oba týmy (céčko v tu dobu vede 4:1, takže zápasový bod má jistý, ale ve zbývajících partiích Universita zlobí), kdežto ten druhý tábor vidí, že pozice je za mne vyhraná. Nejlepší tah navrhovaný Martinem (s hodnocením +5) nevidím a ostatní tahy jsou někde kolem +2, tak nechci trápit nervy celé Kuřimi a remízu beru s tím, že bych si vzhledem k průběhu celý bod stejně nezasloužil. O pár hodin později ale trochu zamrzí, že při výhře by béčko místo desátého místa skončilo sedmé - ale záchrana je záchrana. Zápas to byl bojovnější, než by se z výsledků (šest remíz z osmi partií) zdálo. Přílohy: Zpravodaj Odkazy: Fotky B Fotky C | |||
|
Pěkná práce! ![]() |
| Jan Kolařík | 15_Apr_2026 | Autorizováno heslem | ID_zprávy: 4723/125851 |
| Gratuluji. |
| Pedro | 13_Apr_2026 | IP: 212.67.83.197 | ID_zprávy: 4723/125850 |