| Céčko zachráněno - dlouhý zápas bez vidiny konce | |||
V neděli jsme museli vyhrát. Plán zněl jasně, nesmíme prohrát za žádnout cenu.Zápas se vyvíjel dobře, v zahájení nikdo nic kromě času neztrácel a skóre tedy velmi dlouho bylo beze změny. První vyhrává Ondra. Ondra v opačných rošádách obětoval figuru a vyhnal krále až na g6. I přes výměnu dam se ukázalo, že je ten král opravdu slabý a soupeř se vzdal. Další remízuje Tadeáš, který ho k ničemu nepustil a ve věžovce příjímají remízu. Ovšem tato remíza vzhledem k Tadeášově soupeři pro nás byla také skvělá. Postupně vyhrává Tomáš, který získal figuru a v závěrečném útoku na krále by ještě získávál věž. Pavel V trošku lepší věžovce dostává nabídku remízy a s takovým průběžným stavem bychom byli blázni kdybychom mu to nedovolili. Já stojím celou partii lépe. Bohužel v časovce jsem se vyhrávajícího tahu zalekl a zahrál pár chyb. Soupeř to ale nedokázal vstřebat a spadl na čas. Vláďa s Davidem hrají remízové koncovky a Olexij má 2 pěšce méně. Poté co Olexij ztratil ještě další dva se vzdal. Nicméně u Vládi už to smrdělo opakováním pozice tak padla rozhodující remíza. Pro nás některé k nepochopení i přes rozhodnutý zápas se Davidův soupeř pořád zkoušel vyhrát. David se ale bránil zkušeně a partie skončila po více než 5 hodinách patem. Přílohy: Zpráva z 11kola Odkazy: Výsledky | |||
|