ŠK Kuřim

Zpráva

Pátek na Domečku.
Upoutávka Napěchovaná místnost pokročilou kuřimskou šachovou mládeží způsobila, že jsem s přednáškou začal už o pět minut dříve. A tak ti, kdo došli na čas, už vlastně došli pozdě. :-) Probírali jsme mimo jiné i to, jak kdo u partie přemýšlí, když je na tahu. A docela jsme se tím bavili. :-)

Do klubáků se hrálo 7 partií:

B:
Havel Tomáš 0-1 Sasková
Zahájení za obě strany bylo OK. Co bylo zlomové k výhře Renaty mě uniklo.

Havel Vojta 0-1 Buček
Mistrovi bude příští rok už 90 a hraje stále jako mladík!
Naznali jsme, že nás bude porážet i ve stovce. :-)

Habinová 1-0 Hronek
Alča má stále 100%. V partii trpělivě vylepšovala figurky a čekala na chybu soupeře, která nakonec přišla. Martin, který měl na sledování této partie více času, můj koment jistě upřesní, respektive napíše, že tomu bylo zcela jinak. :-)

A:
Němec David 1-0 Prokop
Nevím, jestli byl černý donucen, nebo si vyřadil střelce ze hry neuváženě. V každém případě to byla hlavní příčina jeho prohry.

Matula Pavel 0-1 Keprt
Pavel, který loni v klubáku bojoval o medaili, je letos v útlumu. Že by to byla daň jeho nové vysoké funkci v zaměstnání? Tom v zápletce získal kvalitu, kterou prý bílý ztratit nemusel.

Krupica 0-1 Majer
S Pavlem jsme sehráli už námi "promrskanou" variantu, kde si oba myslíme, že stojíme lépe. Počítač hlásí rovinu, ale jak praví klasik: Co pro počítač není rovina?!
Jeho první hrubku jsem nevyužil, ale druhou už ano.

Číhal 1-0 Petříček
Luki přehlédl ztrátu pěšce a pak v partii tahal za kratší konec. Sice mu Honza dal příležitost ke komplikacím, ale poziční chybou se černý definitivně zbavil šancí na záchranu partie.
Přílohy: tabulka A tabulka B
Majer Jiří st. | 13/Jan/2018 | Autorizováno heslem | ID_zprávy: 3245 | Komentáře |

VÁŠ KOMENTÁŘ:
Login: Heslo:
NEREGISTROVANÍ: jako heslo NAPIŠTE: host-kurim

Jako vždy jsi Juro vystihl podstatu. Ondra se po ztrátě pěšce pokusil o protihru, vázl ale vývin, takže Alča vrátila získaného pěšce za rychlý nástup figur na krále a zavěsila. Líbila se mi včera ještě pěkná koncepční hra Davida a taky Honzy Číhala.
mh | 13_Jan_2018 | Neautorizovaný nick | ID_zprávy: 3245/123892

Copyright (c) 2006 - 2018 KolJa & Gonzmen