ŠK Kuřim

Zpráva

Pro falešnou slávu pro pár špinavejch Elo bodů, přesto vítězíme!!
Upoutávka Upravený známý slogan Josefa Kemra z pohádky se velice hodí pro tohle utkání. Přes špatný začátek ovšem zaslouženě vítězíme 2,5-5,5.
Utkání proti Blansku bylo na žádost hostů, kvůli problémům s hrací místností přeloženo do Kuřimi. Dobročinnost se dnes ovšem nenosí a po téhle zkušenosti, si už asi vstřícný přístup pořádně rozmyslím! Zajistili jsme hrací místnost, materiál, ochotně jsem se ujal řízení zápasu usadil hráče, poučil je o pravidlech hracím tempu, mobilních telefonech a ujal se hlasování o anketě a to všechno dobrovolně, ačkoliv jsem většinu věcí dělat nemusel, protože i když domácí tak jsme byly hosté (kvůli tomu jsem na svůj telefon zapomněl).
Jak praví klasik, každý dobrý skutek má být po zásluze potrestán!! V tomto utkání to platilo dvojnásob.
Po splnění všech těchto úkolů se tedy začíná hrát, ale brzy přichází tvrdý trest. Asi po 10.minutách mi zazvonil telefon (zapomněl jsem ho vypnout snad poprvé v životě).
Svému týmu se moc omlouvám, ale paradoxně nám to spíše pomohlo. V danou chvilku jsem na chvilku zmizel z místnosti což bylo asi to nejlepší co jsem mohl udělat, protože pohled na zdecimovaného kapitána by pro naše hráče moc motivující nebyl.

Družstvo se semklo a houževnatým výkonem průběh utkání velice brzy otáčí. Po svém návratu je vyhraný Mirek Bauer, když získal figuru a před matem se soupeř vzdal. Za nedlouho otáčí vývoj utkání Tadeáš Boček, když jeho pěšcovou lavinu v centru soupeř vyřešil jen za cenu materiálních ztrát. Kvalitu získal Vojta Jurásek, Pavel Matula získal pěšce, Vláďa Pavlík má malou iniciativu a Daniela Dumková drží rovnou pozici. Nejasná pozice je u Davida Němce. Je pod matovým útokem a snaží se o protihru na dámském křídle. Pozice je zřejmě prohraná, ale soupeř nevidí cestu k výhře, David získává protihru a po chybě i figuru. Mezi těmito událostmi Vláďa vynutí remízu, ale chvilku po něm zvyšuje naše vedení David. Soupeři vědomi si bezvýchodné situaci na 1.šachovnici rezignují a remizuje Daniela a po vrácení pěšce i Pavel. Konečné vítězství navyšuje Vojta.
Svému týmu moc děkuji, nikdo mi nic nevyčetl. Družstvo ukázalo velký charakter Jsem rád, že družstvo, které jsem si do soutěže vybral a s většinou hráčů si od základu prošel spoustu vzestupů i pádů( mám štěstí, že vzestupů bylo daleko více než pádů) od mládežnických soutěží mají chuť bojovat jako tým jeden za všechny a všichni za jednoho! Cíl zachránit soutěž je tedy splněn a podle plánu dostane v následujících utkáních dostane prostor naše široká lavička náhradníků.
Odkazy: tabulka
Pavel Krupica | 15/Jan/2018 | Autorizováno heslem | ID_zprávy: 3249 | Komentáře(2) |

VÁŠ KOMENTÁŘ:
Login: Heslo:
NEREGISTROVANÍ: jako heslo NAPIŠTE: host-kurim

Tohle mi k Pavlovi teda fakt nesedí, dávat si tak nízké cíle, nebyl manipulován, nebyl ovlivněn, nebyl unesený mimozemšťany a nevymyli mu mozek? Jak se tak dívám na vedlejší skupinu, naše Béčko je na tom trochu bídně, co se týká návratu do KP1, i když ovšem naše Áčko má k tomu opět nakročeno, nicméně jak už tu bylo řečeno, neházet flintu do žita a rozdrtit i zbývající soupeře!!!
Kateřina Tajovská | 18_Jan_2018 | Autorizováno heslem | ID_zprávy: 3249/123903

Žádný boj o postup? Není to škoda to nezkusit? Vždyť příležitost je třeba chytit za pačesy.
Jan Kolařík | 18_Jan_2018 | Autorizováno heslem | ID_zprávy: 3249/123902

Copyright (c) 2006 - 2018 KolJa & Gonzmen