ŠK Kuřim

Zpráva

Memoriál Tomáše Baštince-2.místo pro šéftrenéra!
Upoutávka v pátek a sobotu 2-3.2.2018 se uskutečnil v Bezměrově tradiční memoriál Tomáše Baštince (kvalita turnaje jako Duras open), kam jsem se vydal zcela neplánovaně po nabídce pana Kociho a jeho spoluhráčů z Lokomotivy Brno.
Když jsem se v pozdních nočních hodinách vrátil z olympiády mládeže, myslel jsem si, že víkend budu po dlouhé době mít volný a žádná šachová akce mě nečeká, jelikož jsem se měl vrátit původně až v pátek tak jsem ani nic neplánoval. V pátek ráno jsem ovšem dostal nabídku cestovat společně s výpravou lokomotivy Brno na nedaleký memoriál Tomáše Baštince a protože jsem si dlouho sám hraní neužil bez okolních povinností (buď hraji, když se starám i o naše talenty nebo kapitánské povinnosti za družstvo), Tak jsem se vcelku rychle rozhodl, že si tentokrát turnaj užiji sám.
Po příjezdu do Bezměrova jsme se ubytovali, dal jsem si kávu a šlo se prezentovat. Do samotného turnaje jsem šel s cílem dobře si zahrát a připsat pár bodů už do tak skomírajícího svého ratingu. Nakonec se vše podařilo splnit i s příjemným bonusem. První den jsem dostal na úvod Tadeáše Hladkého, kterého jsem měl ještě před pár hodinami na starost na olympiádě a z losu jsem velkou radost tedy neměl. Po zajímavém průběhu se mi podařilo vyhrát a hned ve 2.kole si zahrát na on-line šachovnici proti pozdějšímu vítězi (jak mi po vyhlašování pošeptal, kdo by to byl řekl, že finále bude už ve 2.kole). Po trošku zbytečné porážce se šlo na večeři a podebatovat s přáteli Brna. Ubytování bylo moc příjemné a spalo se mi velice dobře. Do druhého dne jsem nejdříve dostal Viléma Faju, kterého jsem přehrál až v koncovce a dostal jsem se znovu na on-line. zápas proti Šimonu Londinovi jsem měl většinou převahu, kterou jsem uplatnil opět v koncovce a do posledního kola jsem šel ze 4.místa s tím, že výhra mi zajistí jisté umístění na bedně, které nebylo vůbec v plánu. Brzy se mi podařilo získat po zahájení pěšce a výhodu jsem chtěl opět uplatnit v koncovce. Pod dojmem z případného velkého úspěchu jsem sice v realizaci začal trošku zmatkovat, ale nakonec se mi přece jen podařilo vyhrát. Získal jsem tedy 4b z 5 utkání a stejně jako vítěz i třetí se čekalo na rozuzlení v pomocném hodnocení i když jsem věděl, že zcela jistě nevyhraji turnaj, bylo mé velké překvapení pohled na celkové pořadí a 2.místo (čekal jsem, že budu na 3.místě). Vedle poháru medaile a diplomu jsem dostal ještě moc krásnou knihu a finanční obnos 1500kč a samozřejmě připsal i do ratingu 18bodů. Spokojenost na turnaji obrovská.
Závěrem bych dodal, že turnaj je moc hezky organizován, hrají se zde i další dva turnaje jejíchž účastníky jsou převážně děti. Jednoho turnaje se účastnila i Alice Habinová, ale její výkon a hlavně docházku na kola byla ovlivněna basketbalovým utkáním v sobotu dopoledne. Příště bych na tento moc hezký turnaj rád vzal i nějaké naše žáky.
Odkazy: Fide A Fide B Pořadatel
Pavel Krupica | 06/Feb/2018 | Autorizováno heslem | ID_zprávy: 3271 | Komentáře(2) |

VÁŠ KOMENTÁŘ:
Login: Heslo:
NEREGISTROVANÍ: jako heslo NAPIŠTE: host-kurim

Gratulace Pavlovi a také vítězi turnaje! Shodou okolností jsme si s panem Miroslavem Kociánem pěkně popovídali při utkání áčka ve Zlíně.
Majer Jiří st. | 07_Feb_2018 | Autorizováno heslem | ID_zprávy: 3271/123950

Blahopřání Pavlovi! Viděl jsem ho hrát proti dobrým hráčům v posledních 2 kolech a drtil to jak tatranky. Hlavně hrál pěkně. Snažit se, aby Alča stihla všechno byla chyba, na poslední 2 kola přijela rozstřelená a úplně mimo koncentraci. Poučení.
mh | 07_Feb_2018 | Neautorizovaný nick | ID_zprávy: 3271/123949

Copyright (c) 2006 - 2018 KolJa & Gonzmen