ŠK Kuřim

Zpráva

Béčko se s přehledem zachraňuje
Záchrana Břežany na nás vyrukovaly se sedmi hráči základu a s posilou, která ještě nehrála. Plány hostů ale ničíme již během první hodiny: nejprve Laďa Kudla eliminuje sílu soupeře přijetím velmistrovské remízy, aby pak Tomáš Keprt hned v zahájení svázal střelcem dámu s králem a ani partie Franty Laštovičky netrvala o mnoho déle - bílý totiž ignoroval vývin a zkrátka čekal, až si Frantovy figury přijdou pro jeho krále.
Zápas tedy vlastně začíná za stavu 2,5:0,5 a ostatních pět partií bude dlouhých. Tomáš Kříž bílými získává prostorovou převahu a u mne se schyluje k divočině, protože soupeř se rozhodl bojovat s různými rošádami. Jarda Kudláček kvůli stavu zápasu nabízí remízu, ale musí hrát dál. Po jedné nepřesnosti se dostávám do nepohodlné pozice, kde musím raději zkusit dát pěšce za protihru - bílý jej nechce, zhlédl se v získání mého domovníka za každou cenu a nakonec je to on, kdo má pěšce méně (a to mohl být ještě rád, že jsem nenašel jeden tah jezdcem, po kterém by se jeho král s dámou ocitli ve velkém nebezpečí).
Tomáš korunuje svoji převahu obětí dámy za figuru s tím, že ihned staví dámu novou - s figurou navíc už partie dlouho netrvá a píšeme další bod. Proto dovolujeme Jurovi Hrdinovi nabídnout remízu, když zatím nedokázal soupeře přetlačit - i zde se podobně jako na druhé šachovnici hraje dál. Já získávám díky nepřesnostem soupeře další dva pěšce, ale je to za cenu totální pasivity všech figur a není jak je rozmotat, navíc se proti rychlému protivníkovi navyšuje časová nevýhoda. Jura naštěstí našel cestu do soupeřovy pozice a rozhoduje zápas.
Tak dlouho se snažím vymyslet, jak vrátit jednoho z pěšců za aktivizaci figur, až jej vracím tak špatně, že jsem si nepomohl a koncovka je již blízko remízy. Smír je podepsán na druhé desce a dohrávám společně s Pavlem Rubešem, který černého celou dobu tlačil, ale materiál nezískal, takže když po promarnění poslední z mnoha svých šancí končím remízou snad dvě minuty po dohrání jeho partie, vůbec netuším, jestli vyhrál, nebo také jen remizoval. Nakonec se dozvídám, že vyhrál vynuceným ziskem kvality a pěšce k tomu - hosté tedy uhráli pouhé tři remízy, béčko se vrací do aktivního skóre a sestupové starosti jsou definitivně zapomenuty.
Přílohy: Zpravodaj
Odkazy: Fotky
Jan Pešl | 12/Feb/2018 | Autorizováno heslem | ID_zprávy: 3274 | Komentáře |

VÁŠ KOMENTÁŘ:
Login: Heslo:
NEREGISTROVANÍ: jako heslo NAPIŠTE: host-kurim

Copyright (c) 2006 - 2018 KolJa & Gonzmen