ŠK Kuřim

Zpráva

Demolice lídra tabulky ŠK Kuřim C-TJ Sloup 6-2
obrazek Na nedělní utkání k nám přijelo dosud vedoucí velice silné družstvo Sloupu.
Zápas byl až nečekaně snadno v naší režii i když začátek utkání až tak jednoduše nevypadal a když utkání skončilo jasným výsledkem prakticky po první časové kontrole, vedle se hrálo téměř na všech šachovnicích i když se tam začalo o půl hodiny dříve než naše utkání. Šlo o hodně a obě družstva si toho byla vědoma. Podle sestav bylo jasné, že utkání berou všichni jako klíčová a obě družstva nastoupila v kompletních sestavách. Na začátku se do potíží dostává v zahájení Pavel Matula a Mirek Bauer, ale zatímco Mirkova pozice po ztrátě kvality za pěšce vypadá hratelně u Pavla to vypadá hůře. Netrvalo dlouho a právě zde se obě partie otáčejí, když Pavlův soupeř šel do zbytečně složité zápletky a získal dámu za věž a figuru. Mirek soupeře zatlačil a získává dalšího pěšce a začíná hrát na výhru. V tuto chvíli družstvo Sloupu totálně odpadlo. Nejprve se ovšem remizovalo na 1.šachovnici, když David Němec svého soupeře k ničemu nepustil. Pak nás do vedení dostal Mirek Bauer. Pavel Matula cestu k výhře nenašel a raději dává partii za remis. Chvilku po něm navyšuje naše vedení Tomáš Keprt a Vláďa Pavlík už na 4-1. můj soupeř nezvládl nejlépe dlouho hranou časovku a po kontrole musí před matem vzdát. Zápas je rozhodnutý a hráči Sloupu vědí, že utkání nemá cenu protahovat a Tadeáš Boček i Daniela obratem dávají své partie za remis a upravují stav na konečných 6-2.
Soupeře jsme přehráli nečekaně snadno a i díky Lipovci, který porazil Vyškov se dostáváme do čela tabulky a boj o postup začíná být velice zajímavý.
Odkazy: výsledky
Pavel Krupica | 14/Jan/2019 | Autorizováno heslem | ID_zprávy: 3530 | Komentáře(1) |

VÁŠ KOMENTÁŘ:
Login: Heslo:
NEREGISTROVANÍ: jako heslo NAPIŠTE: host-kurim

K zápasu jsem nastoupil ne úplně fit po plese a už ve 4. tahu jsem ztrácel centrálního pěšce a dostal se do vážných potíží . Moc zodpovědně jsem k důležitému zápasu nepřistoupil :-/ Poučení do příště. Naštěstí se pan Veselý nechal zlákat v 11. tahu k braní otrávené věže, za kterou po taktice vracel dámu za střelce. Pak už jsem hrál na výhru já, ale se svými výhodami jsem si nepočínal nejlépe a nakonec "jen" remizoval. Škoda, ale za katastrofální začátek jsem si stejně vyhrát nezasloužil .
Pavel Matula | 15_Jan_2019 | Autorizováno heslem | ID_zprávy: 3530/124310

Copyright (c) 2006 - 2019 KolJa & Gonzmen