ŠK Kuřim

Zpráva

Kavárna plná matematických vzorců
Matematika Kavárna začala rozdáváním figur v podání Vojty a prapodivnou remízou Luboše s Mistrem. Oba měli poslední dva pěšce na stejných sloupcích v koncovce různých střelců - nabídka ovšem nepadla, místo toho přišla volná konverzace, jestli je to remíza. Mistr tvrdil, že může Luboše ještě potrápit, a Luboš zase, že vyhraje na čas. Nakonec si ty ruce i bez vyřčené nabídky podali.
Pak přibývali hráči, ale ne šachové soupravy, takže jsme se začali povážlivě odchylovat od vzorce, podle kterého by na každé dva hráče měly být jedny šachy. Poslali jsme Michaela otočit se domů, ale vylepšili jsme tím poměr 3/10 pouze na 4/10, pátou soupravu se sehnat nepodařilo.
Pedrovy minuty se zřejmě počítají podle vzorce 1 + 2 = 3. Minule měl v tabulce napsáno první místo (což souhlasí s předchozí zprávou ve sloupku), ale podle Vojty skončil druhý, protože vzájemný zápas nestihli odehrát a Pedro si tam napsal nulu. Každopádně si při příchodu napsal opět tři minuty. Pravda, až do této kavárny tím jenom kompenzujeme fakt, že dobrovolně na třech místo sedmi začal, ale při případné čtvrté účasti už je vše srovnáno a příště je to bez pardonu na dvou minutách! Tedy pokud to nebude až v GP 2020 nebo s doplatkem.
Další velké počítání se týkalo pořadí. O Pedrově vítězství ani Vraťově druhém místě nebylo pochyb, ale na třetí místo byli čtyři aspiranti s výsledkem 5,5/9. Vzájemné zápasy všichni 1,5/3 a když jsem porazil všechny hráče s méně body a prohrál s prvními dvěma, bylo jasné, že moje šachová smůla pokračuje i zde. Juru naopak vítězství nad Pedrem katapultovalo dopředu a mezi Jardou a Míšou jsme to raději počítali několikrát, protože rozdíl činil pouhého půl bodu SB.
Pořadí: 1.Pokorný, 2.Šafařík, 3.Hrdina, 4.Kudláček, 5.Vašek, 6.Pešl, 7.Buček, 8.Adler, 9.Pučálka, 10.Valenta.
Přílohy: Tabulka GP 2019
Jan Pešl | 30/Aug/2019 | Autorizováno heslem | ID_zprávy: 3685 | Komentáře |

VÁŠ KOMENTÁŘ:
Login: Heslo:
NEREGISTROVANÍ: jako heslo NAPIŠTE: host-kurim

Copyright (c) 2006 - 2019 KolJa & Gonzmen