ŠK Kuřim

Zpráva

V soboji Adamů rozhodl i vítězství Kuřimi D Adam Boček
obrazek Déčku vyhrálo s Tišnovem B 4,5-3,5, když o vítězství rozhodl v časovce nádhernou obětí jezdce v souboji Adamů na 8.šachovnici Adam Boček.
Do Tišnova jsme jeli vlakem se spoustou náhradníků a nadějí, že ani domácí snad nebudou kompletní Přesto při pohledu na soupisku domácích nám bylo jasné, že favoritem zápasu rozhodně nejsme. Přesto bych družstvo pochválil za obrovskou bojovnost a spousta našich mladých náhradníků mě překvapila, když právě oni rozhodovali o konečném stavu.
Důvod k optimismu přišel hned po zahájení, když Vláďa Pavlík a Martin Prokop získali pěšce a já hned po ne příliš korektní gambitové variantě hned tři pěšce. Ostatní mají velmi dobré pozice. Po dvou hodinách hry, když je jasné, že Martin a já brzy vyhrajeme dávám pokyn k dvěma nabídkám remíz u Radka Filky a Aleše Krupici. Obě byly přijaty, když Radek postavil černýma slušnou pozici proti panu Rašovskému a Aleš, který pro váhal výhodu už si na víc nevěřil. Pak přicházejí dvě výhry u Martina a mé maličkosti. čekám, že utkání dovedeme pohodlně do vítězného konce, ale po sérii trestuhodných chyb si situaci velice komplikujeme. Tomáš Fikejs, který se dostal z nepříjemného tlaku už do lepší pozice sebere otráveného pěšce a vzápětí prohrál. Vláďa pěšce ztratil a věžovka je jasně remízová. Vojta Vařecha ztratil dva pěšce a prohře už nejde zabránit. Nakonec rozhoduje v souboji na 8.šachovnici v souboji Adamů náš Boček, který proti Adamu Hauslerovi v časovce nádherně obětoval jezdce a matu už nešlo zabránit.
Věřím, že povedený začátek podpoří v následujících utkáních i další hráči ze základní sestavy.
Odkazy: výsledky
Pavel Krupica | 22/Oct/2019 | Autorizováno heslem | ID_zprávy: 3720 | Komentáře(1) |

VÁŠ KOMENTÁŘ:
Login: Heslo:
NEREGISTROVANÍ: jako heslo NAPIŠTE: host-kurim

Jak vám mohlo být jasné, že nejste favoriti, když podle ela jste měli vyhrát 5:3 ??
Majer Jiří st. | 23_Oct_2019 | Autorizováno heslem | ID_zprávy: 3720/124656

Copyright (c) 2006 - 2019 KolJa & Gonzmen