ŠK Kuřim

Zpráva

Mistrovství Moravy-Mistrem Lukáš Petříček a 4x postup na MČR
Upoutávka Letošní Mistrovství Moravy končí velkým úspěchem pro kuřimskou mládež, když počet postupů na MČR je stejný jako loni, ale navíc máme opět po dvou letech i mistra Moravy a to tentokrát Lukáše Petříčka!
Co se postupů týká mohl být ještě jeden, ale smutným hráčem je letos Ondra Hronek, kterému postup unikl jen o vlásek v posledním kole. Přesto Ondra zahrál fantastický turnaj a jeho přírůstek +117bodů do Ela není náhodný. V kategorii do 16.let se nám moc nedařilo. Spokojený snad může být jen Tomáš Fikejs, který skončil na 26.místě ziskem 5bodů a připsal solidních +55bodů do Fide. Větší ambice měl asi Tomáš Keprt, ale umístění na 30.místě určitě není podle jeho původních představ. Vojta Havel zahrál asi své maximum a Renata se stále trápí se stejným problémem a to je hospodaření s časem. V kategorii do 12let skončil nejlépe na 18.místě Pavel Ševčík ziskem 5,5b. Z boje o postup ho vyřadila až prohra v předposledním kole. Výsledek ostatních je průměrný. V kategorii do 10let nám udělal velkou Andrej Souček, který měl skvělý start do turnaje, špatnou prostřední část, ale fantastickým závěrem skončil nakonec na 6.postupovém místě(postupuje prvních 8) ziskem 6,5b. Andrej o prázdninách nezahálel, hrál tři náročné turnaje včetně ME mládeže a to se projevilo hodně v jeho herním projevu. Velkou zásluhu na jeho postupu mají mimo trenérů i samotní rodiče, kteří mu umožnily tyhle turnaje sehrát. Podobně jako Andrej měli náročné šachové léto i děvčata v této kategorii, ale zdaleka nepředvedli výkon na který umějí zahrát. Věřím, že jim to vyjde stejně jako loni až na MČR mládeže v březnu v Koutech. Nakonec hodnocení si nechám naši nejůspěšnější kategorii do 14.let. Mistrem Moravy pro letošní rok je Lukáš Petříček, který získal 8bodů potvrdil favorita číslo 1 i když to nebylo vůbec snadné. Na 5.místě skončil Šimon Tajovský, který získal 6,5bodu a postupuje na MČR. NA 7.místě skončil Vašík Šetina, který věkově patří o kategorii níže a může si tak rozhodnout jakou kategorii na MČR bude hrát. Jak jsem psal na začátku článku smutným hrdinou je tentokrát Ondra Hronek, který sehrál skvělý turnaj a celou dobu na postupovém místě, ale velká škoda prohry v posledním kole, která ho odsunula až na 15.místo, Ondra se výrazně zlepšil a věřím, že příští rok se mu postup podaří. Jak mi řekl po 6kole pan Zádrapa ze Vsetína vypadalo to jako v této kategorii jako kuřimský přebor.
Závěrem bych poděkoval Honzovi Pešlovi, Evě Kulované, Idě Součkové, Mile Kubátové a Petře Hronkové za pomoc.
Odkazy: H+D14 H+D10 H+D16 H+D12
Pavel Krupica | 03/Nov/2019 | Autorizováno heslem | ID_zprávy: 3726 | Komentáře(2) |

VÁŠ KOMENTÁŘ:
Login: Heslo:
NEREGISTROVANÍ: jako heslo NAPIŠTE: host-kurim

V článku na JMŠS je Andrejova fotka z posledního kola - a ten kousek šachovnice zrovna ukazuje klíčovou pozici v boji o postup.
Napadeným jezdcem šel na b5 - což objektivně není nic moc (po napadení jezdci zbude ústup jen na bídné pole a3), jenže když černý podruhé nepokryje d4 (kryté jen dámou), přijde Jxd4! Dxd4 Sxh7+! Jxh7 Dxd4, dáma za dvě figury je doma, po pár dalších tazích píšeme 1:0 a slavíme postup.
V U16 bychom to možná přísně nazvali kavárenským trikem, na který soupeřka naletěla, ale na U10 jsou to úžasné kombinační schopnosti.
Jan Pešl | 04_Nov_2019 | Autorizováno heslem | ID_zprávy: 3726/124669

Já bych doplnila, že letos byla výprava z Kuřimi méně početná než předchozí roky. Nicméně snad mi dá trenérský doprovod za pravdu, bylo tam výrazně klidněji než kdy jindy a mlaďoši (nechci psát děti, když jich je minimálně půlka byla větších než já) si tam přijeli hlavně zahrát a ne strávit podzimní prázdniny bez dozoru rodičů
Krom nás výše jmenovaných byla první dny v Koutech i Jitka Procházková, která se tam střídala s babičkou.
Taky letos proti loňsku vyšlo i počasí, alespoň na začátku, takže nešachoví rodinní příslušníci mohli podnikat výlety, což také celou dobu činili
Jo, abych nezapomněla - na hotelu pořídili nový stroj na kávu, takže nebylo třeba utíkat za dobrým kafem jinam jak v minulých letech...
Za mě velká gratulace všem - k umístění, elo bodům nebo jiným osobním šachovým úspěchům.
Ondra sice nepostoupil, ačkoli teoreticky to možná vypadalo..., přece jen mu tam ještě něco chybělo. Nicméně zjistil, že když si člověk trochu věří, má štěstí a snad i formu, povede se i to, co si člověk dlouho přeje, ale co vypadá jako zdánlivě nemožné... třeba porazit ve vážných Šimona a nebo víc než půl turnaje hrát na onlinech. Pro něho, jako 39. nasazeného, úspěch jak hrom.
Díky všem, co tam byli, letos se mi v Koutech moc líbilo...