ŠK Kuřim

Zpráva

Open Vysočina 2022
Open Vysočina Tento týden nahradím zprávu z kavárny turnajem (organizující šéftrenér se toho asi neujme, i s ohledem na výsledky).
Vítězem se stal první nasazený Pepa Kratochvíl, který sice není náš, ale byl s námi v partě, takže jsme fandili a z výsledku máme určitě radost. Kvůli pojišťovací půlce v závěru sice elo ztratí, ale vítězství je vítězství.
Vláďa Pavlík byl jediný v podivné kategorii mezi 18 a 20 lety, takže jednu cenu měl jistou, ale prokázal, že si ji zaslouží a nakonec bral ještě další cenu za celkové páté místo. Jeho vůle vyhrát v posledním kole proti houževnatému soupeři byla příkladná.
Mirek Bauer rozhodně nezklamal a kdyby nekazil vyhrané divoké partie, mohl být černým koněm turnaje. Já jsem doplatil na los čtvrtého kola - mladý talent, rozdíl mezi ratingem a skutečnou výkonností tak 500 bodů, a navíc to blical a nedal mi žádnou šanci přemýšlet na jeho čas. Pak už jsem vše vyhrál (i když divokou komedii plnou omylů s dalším talentem v šestém kole dost haluzoidně), takže je z toho solidní umístění, ale do ela určitě drobný odpis.
Pavel Krupica také dokázal prohrát se soupeři o mnoho slabšími a závěr už asi zabalil i psychicky. Jediným silným momentem byl pěkně vedený útok v pozici na fotce ve třetím kole. Kamarád Michal Hošek z Kroměříže viděl v partiích zajímavé motivy, ale dělal i chyby a byl z toho výsledek odpovídající předpokladům.
Pokud to příští rok nepřestěhují někam do Náměště, můžeme to zkusit znova a doufat v příznivější losy.
Přílohy: Konečná tabulka Pavel divočí
Odkazy: chess-results
Jan Pešl | 06/Jul/2022 | Autorizováno heslem | ID_zprávy: 4235 | Komentáře |

VÁŠ KOMENTÁŘ:

Login: Heslo:
INFO pro doposud neregistrované (i když je lepší se registrovat na záložce Administrace):
jako login napište své jméno a příjmení a jako heslo NAPIŠTE: host-kurim
(u neregistrovaných bude zveřejněna IP adresa.)
UPOZORNĚNÍ:
Pokud se nehodláte podepsat celým svým jménem, potom sem nepište.
Pokud hodláte psát vulgárně, potom sem také nepište.

Copyright (c) 2006 - 2023 KolJa & Gonzmen