ŠK Kuřim

Zpráva

Příběhy z 8.šachovnice, VSK Universita Brno B - Kuřim B, 3:5
KP1, 1.kolo Tak nám začala nová sezóna. Ale prý má zůstat starý reportér zápasů, tak dobře no. :D
Díky sestupující Kuřimi 'A' ze druhé ligy dostala Kuřim 'C' šanci hrát KPI, kvůli tomu jsme museli změnit naše 'C' na 'B', ale nevadí. Jako posilu jsme si přibrali Davida na první desku. Jinak tým zůstal skoro ve stejné sestavě, jen se prohazovaly desky (po loňském famózním Tadeášově výkonu v KP2 nemohl čekat, že zůstane na své někde 5.desce v základu :D a já nemohla zůstat na 3.desce po odstrašujícím výkonu :D).
Dneska jsme nastoupili skoro v základní sestavě (bez Vašíka) Pavel původně nechtěl hrát, že po dlouhé době je student a potřebuje se učit, ale aby šel příkladem, že učení není překážkou, překonal se a nastoupil jako hrající kapitán:D
Jako první družstvo nás čekala VSK Universita Brno B. Loni nás porazili, tak jsme jim měli co vracet.
Podle ELA jsme nejslabší tým soutěže, takže nemáme co ztratit, můžeme jenom získat. :D

Všichni dorazili v předstihu a v 10 začíná zápas.
Universita má nehrajícího rozhodčího, které celé dění sledoval ze svého "trůnu".
Začátek poklidný, no stres. Všechny partie jsou dobře rozehrané.

No a potom se začaly dít věci! Říká se tomu 'Příběhy z osmé šachovnice' :D
Představte si takovou normální partii, zahájení, střední hra a najednou přijde hrubka a náš Jura je bez jezdce, skoro čistá figura v háji. No nevadí. Jura zkouší prosadit volňase, soupeř si vlezl do vazby na střelce a krále, takže se nemůže hnout. Později tam soupeř má sice věčný šach, ale proč by ho dával, když chce hrát na výhru. No a nechal Juru, aby si postavil dámu. Takže neskutečně spolupracující soupeř na 8.desce a takhle se, prosím, uskutečňují zázraky. :D
Partie končí a nejslabší tým Kuřim vede 1:0!

Další zajímavá partie se odehrává na 6.desce. Soupeř Ondry je taky odvážnej. Zkouší hrát bez rošády a útočit na královském křídle. Jenže Ondra zkušeně odráží útok a ničí figurky v centru. Našel pár zajímavých taktických obratů a soupeř ve snaze zachránit kritickou situaci bětuje věž. Ondra však v taktických kličkách pokračuje a soupeř má čistou věž méně a prohranou pozici. Nakonec ještě prohrává na čas, nestihl provést 40.tah do pádu praporku.
Vedeme 2:0!!

Pavel na 4.desce drží suchou plichtu. Soupeř spolupracoval a taky sušil. Sušili, sušili, až usušili partii do remízy.
Stav je 2,5:0,5.

Na 2.desce začíná pomalu ztrácet pozici Vláďa. Po střední hře to vypadalo, že si vede slušně. Bohužel se dopustil pár nepřesností a do koncovky si odnáší až moc slabin a partii prohrává.
Universita snižuje na 2,5:1,5.

Tadeáš nově hraje na 3.desce. Slušně rozehraná střední hra končí slušnou stabilní koncovkou. Oba dva soupeři jsou rozumní a domlouvají se na remíze :)
Nový stav je 3:2.

Na 5.desce hraju já. Hrajeme divnou anglickosicilskou s překombinováním do ježka :D Soupeř rozjel útok na královském křídle. Já rozjíždím útok na dámském křídle. Kupodivu můj útok byl rychlejší a soupeř hraje od 25.tahu asi na 2 minutách, já si držím aspoň 15 minut víc:D No jsou to nervy. Soupeř se snaží ze střední hry rychle přejít do koncovky a do méně složité pozice na propočty. :D Nemám s tím problém, když mi během vyměňování figurek nechá pěšce. Zůstávají nám pěšce, věže a nestejnopolní střelci. Soupeř mi zkouší nabízet remízu, neberu, ani nevím, jaký je stav zápasu, jsem přikovaná k partii. A mám pěšce navíc.
Mám lepší pozici a začínám utěsňovat soupeře, až to psychicky nevydržel a vzdává se! Řekla bych, že to je další zázračná partie. Občas se nedá vyhrát ani se dvěma pěšci navíc s nestejnopolnými střelci.
Momentální stav zápasu je 4:2. Už neprohrajeme! :D

Na 6.desce Andyho soupeř odmítá remízu.
Na 1.desce Davidův soupeř odmítá remízu.
Jejich kapitán v pozici rozhodčího je drsný, je to 4:2, nemůžou si dovolit remízu.

David po dobré střední hře přechází do koncovky, kde tahá za kratší konec provazu, ale pořád má šanci udržet remízu. Ale bohužel se to nepovedlo. :(

Soupeř Andyho při stejném počtu pěšců na obou stranách a stejnopolných střelců odmítá remízu. Jeden izolovaný pěšec na královském křídle, přesně proti němu soupeřův pěšec. Jeden izolovaný pěšec na dámském křídle, přesně proti němu soupeřův pěšec, králové stojí v opozici u středu šachovnice a vzadu pobíhají střelci tam a zpátky. Soupeř chtěl vyhrát a takticky si postavil svého střelce diagonálně za krále. No, přišla přesná odpověď! Šach a ztráta střelce. Děkujeme.
Tak moc chtěl vyhrát, až to radši prohrál. :D

Takže konečný stav zápasu je 5:3 pro Kuřim !!
Prohlašuji Kuřim B za černého koně v soutěži. Uvidíme, jak příště potrápíme 'A', třeba se proti nám budou bát nastoupit. Hihi .. :D
Přílohy: posledni_partie konec_zapasu
Odkazy: chess-results
Daniela Dumková | 10/Oct/2022 | Autorizováno heslem | ID_zprávy: 4268 | Komentáře(9) |

VÁŠ KOMENTÁŘ:

Login: Heslo:
INFO pro doposud neregistrované (i když je lepší se registrovat na záložce Administrace):
jako login napište své jméno a příjmení a jako heslo NAPIŠTE: host-kurim
(u neregistrovaných bude zveřejněna IP adresa.)
UPOZORNĚNÍ:
Pokud se nehodláte podepsat celým svým jménem, potom sem nepište.
Pokud hodláte psát vulgárně, potom sem také nepište.

Copyright (c) 2006 - 2023 KolJa & Gonzmen