ŠK Kuřim

Zpráva

První kolo přeboru Kuřimi pro céčko
CD Déčku nějak selhávají náhradníci a tak s mírným zpožděním (způsobeným dohady, zda je potřeba sbírat partiáře, když je to na FIDE ELO) vede céčko kontumačně 1:0. Druhý bod přišel rychle exekucí černého domku bez domovníka na sedmé desce.
Všechno ostatní se ale hraje minimálně tři hodiny. Šéftrenér mládeže není ve své kůži, zahrál to divně a Radek Smíšek ho zkouší nabídkou remízy, kde má černý na výběr, jestli opakovat tahy nebo stát hůř. Volí druhou možnost a když o pár tahů později dělá chybu, stojí ho to pěšce.
Honza Košata znemožňuje Tomovi Křížovi rošádu, ale bez dam ta pozice krále není až tak hrozná. Asi zbytečný výpad černého jezdce má ovšem za následek ztrátu slabého centrálního pěšáka. Laďa Kudla se snaží svoji mikrovýhodu proměnit v něco hmatatelnějšího proháněním černé dámy. Ta se v jednu chvíli ocitne příliš daleko od svého krále a Laďa trestá taktikou. Soupeř ještě našel protioběť, ale končí to stádem pěšců navíc pro bílého.
Pavel Rubeš je pod tlakem, ale Andrej za to platí králem v centru a potížemi s dokončením vývinu. I tak je ale Pavel pesimistický, stejně jako Nejzkušenější. Ten přitom rošádu ani nepotřebuje, protože dochází k rychlým výměnám. Po ubránění první fáze útoku Pavel nabízí remízu a Andrej bere, protože si nechal jen minutu plus přídavky a na pokračování tlaku už je poněkud málo materiálu.
Druhý Pavel - tedy Krupica - doufá ve stejné potíže bílého a také v jeho pasivitu, bílá věž se musela vrátit ze sedmé na slabou první řadu a od té chvíle se dalo doufat v remízu. Jenže Radek osudným čtyřicátým tahem pěšce vrací a ocitá se v horší věžovce. Po výměně věží je pak pěšcovka jasně vyhraná za Pavla na vzdálenějšího volňase a rozhodující bod je na světě.
Vašík dal dvojici střelců za rozbití pěšcové struktury černého, jenže bez dam je otevírání konzervy na dlouhé lokte. Trpělivost ovšem růže přináší - tedy v tomto případě ne růže, ale krajního černého pěšce, kterého už není jak krýt, protože všechny figury musely jít krýt opačné křídlo.
V partii Keprt-Majer je nejzajímavější až koncovka věží a střelců, kde si navzájem odmítají nabídky remízy a několikrát hrozí odtažný šach, kde ovšem odtahující figura nemá co sebrat. Nakonec to Tom láme, odevzdává pěšce a musí pak sám bojovat o remízu ve střelcovce - úspěšně. Jura musel uznat, že se Tom v té kavárně nějak zlepšuje...
Těžko prosazuje výhodu pěšce i Honza. Má slabého dvojáka na b-sloupci a pozici není moc jak otevřít. Nakonec mu Tom bere na taktiku toho pěšce zpět - a to mezi fotkami už není, protože tento tah doprovodila nabídka remízy, kterou Honza už asi musel přijmout. Jako poslední dohrává Vašík, který toho svého pěšáka navíc uplatnil ve věžovce díky tomu, že mnoho dalších černých pěšců bylo slabých.
Celkově tedy jasná výhra céčka 6,5:1,5, ale přední desky déčka mají budoucnost a ostatní týmy v soutěži by se jich měly začít obávat.
Odkazy: Fotky
Jan Pešl | 17/Oct/2022 | Autorizováno heslem | ID_zprávy: 4273 | Komentáře |

VÁŠ KOMENTÁŘ:

Login: Heslo:
INFO pro doposud neregistrované (i když je lepší se registrovat na záložce Administrace):
jako login napište své jméno a příjmení a jako heslo NAPIŠTE: host-kurim
(u neregistrovaných bude zveřejněna IP adresa.)
UPOZORNĚNÍ:
Pokud se nehodláte podepsat celým svým jménem, potom sem nepište.
Pokud hodláte psát vulgárně, potom sem také nepište.

Copyright (c) 2006 - 2023 KolJa & Gonzmen