ŠK Kuřim

Zpráva

Bratrovražedný souboj, Kuřim vs. Kuřim
KP1, 2.kolo Takhle to sice vypadá na papíře, ale realita je úplně jiná.
Celý zápas se nesl v úsměvném duchu. :)
Kuřim 'B' má napsanou soupisku, lidé jsou posazení podle šachovnic, partiáře vypsané. A těsně před odstartováním kola se Pavel rozhoduje, že nakonec hrát nebude a všichni od 4. šachovnice se posouváme o desku výš a na poslední 8. desku si sedá Jura Hrdina. :D Takové zmatky.. Kuřim 'A' se nestačí divit, co se to děje. Zmatek končí přeškrtáním jmen na partiářích a vypsáním nového zasedacího pořádku. :)
Příběhy z 8. šachovnice tentokrát nebudou, po pár tazích partie skončila remízou, Jura a Honza jsou kamarádi a nemají zapotřebí si nad šachovou partií dokazovat, kdo je 'lepší'. :)
Na ostatních deskách přátelské dohody nevznikají a hraje se.
Čtvrtá deska se přesouvá na osmou desku, protože borci odmítají hrát u zvlněné šachovnice a prý se viklá stolek. :D
Další končí David, remizuje s Martinem Tajovským. Domluvili se, že ani jeden nedokážou vymyslet vítězný plán.
Další končí Vašík, remizuje s Petrem Pokorným. Vašík udržel pěknou divočinu, kdy si nechal sebrat pěšce na b7 a nechal se ohrožovat jeho dámou a různými vazbami a vidličkami.
Tou dobou Honza Pešl drtí Ondry Hronka, a já dostávám solidní dynamit, po kterém se mi rozpadá pozice proti Dominiku Parákovi.
Ondra se snaží ze všech sil bránit útočícímu Honzovi Pešlovi, bohužel Gonzmen proráží pozici a vytěžil kvalitu.
Nabízela jsem remízu, kdy jsem si myslela, že stojím o jeden chlup lépe, ale Dominik není moc remízový hráč a stav zápasu je dosti vyrovnaný, takže se hrálo dál.
A udělala jsem chybu, přehlédla jsem trojtažku. Padl pěšec, dámy se vyměnily a pak přišla řada taktických obratů a už jsem ztratila i kvalitu. Přehlédnutí tahu pěšec d4 bylo prohrávající.
Další končí Vláďa, remizuje s Honzem Košatou. Řekla bych, že lepší pozice byla na Vláďově straně šachovnice, ale remíza je zasloužená pro oba. :)
Tak už jen dvě šachovnice, Kuba nabízel remízu, sice má pěšce míň, ale vsází na remízovou věžovku, Slávek chce pokračovat dál. Po pár tazích je stav zápasu 4:2, takže sám nabízí remízu a pojišťuje výhru Áčka.
Poslední dohrává Andy a dávají taky za remiz. Partie je celou dobu poměrně vyrovnaná a Tom Kříž už nepotřebuje nic vymýšlet, remíza stačí.

Vcelku poklidná prohra 3:5 pro nás. Nikdo z 'A' neprohrál a 'B' nemůže vyhrát jenom ze samých remíz. Ale nevadí. Áčko máme rádi, je potřeba si pomáhat a spousta her se opravdu rozešla přátelsky. Žádný výprask to nebyl.

Nejzkušenější dostal všechny partiáře k přepsání za odměnu. :)

Perlička na závěr: Podle zápisu na poslední desce hrál Honza Číhal proti Honzovi Číhalovi, a ŠK Kuřim 'A' nebyla 'A', ale 'C', úsměvné chyby se stávají i Nejzkušenějšímu. :)

Prosím o doplnění nebo upřesnění reportu samotných hráčů, měla jsem problémy s vlastní partií a nestíhala moc koukat po ostatních.
Přílohy: Zahájení zápasu Hladký průběh Zápis o utkání
Daniela Dumková | 23/Oct/2022 | Autorizováno heslem | ID_zprávy: 4283 | Komentáře(6) |

VÁŠ KOMENTÁŘ:

Login: Heslo:
INFO pro doposud neregistrované (i když je lepší se registrovat na záložce Administrace):
jako login napište své jméno a příjmení a jako heslo NAPIŠTE: host-kurim
(u neregistrovaných bude zveřejněna IP adresa.)
UPOZORNĚNÍ:
Pokud se nehodláte podepsat celým svým jménem, potom sem nepište.
Pokud hodláte psát vulgárně, potom sem také nepište.

Copyright (c) 2006 - 2023 KolJa & Gonzmen