ŠK Kuřim

Zpráva

Kapitánské zmatky a fotogalerie
Kapitán K neděli je nejprve potřeba dodat, že když kapitán zamává a opustí loď, změní tím nejen složení svého týmu, ale i toho v nižší soutěži. Tyhle nepředloženosti dělá letos i áčko, ale tam to lze omluvit zdravotními důvody a hlavně se tak neděje až v době odstartování zápasu.
Většina týmů B i F tak hrála opačnými barvami, což se mohlo projevit - připravuje se sice málokdo (na zadních deskách to ani moc nejde, když nevíte, s kým budete hrát), ale hráč může být tak nějak psychologicky naladěn na danou barvu a pak je problém.
Protože tady není zpráva z okresu, pokusím se popsat, co jsem podchytil: Tým F nakonec v osmi, neboť narychlo za Hrdinu sehnali Izáka Heneše. Soupeři z Ivančic v sedmi, takže Leo vyhrává kontumačně a hraje partii na zápis s kapitánem béčka, který opustil kapitánský můstek, ale na lodi jménem Kotelna přitom zůstal.
Martin tak dlouho měnil, až doměnil a rychle prohrál. Na šestce Pavel Heneš rychle remizoval. Na sedmičce to vypadalo dobře, Izák má dva pěšce a soupeř ani stín kompenzace - jenže bílý zapomněl nebo nestihl uklidit krále a partie se otočila.
Radek je pod útokem, dopředu se naopak hrne Tom za cenu oběti pěšce. Franta sice doplácí na problémy s králem, ale Tom korunuje svůj výkon gongem Jg5 a píše bod. Honzík Šetina hraje dobře a pěšce ztrácí až někde při přechodu do jezdcovky, kde je pěšců málo a na světě je remíza nedostatkem materiálu. Jako poslední podlehl Radek soupeřovu útoku, takže Kuřim F - Ivančice B 3:5.
K souboji B proti A pouze malá oprava - ta zvlněná šachovnice byla pětka a proti Ondrovi jsem první polovinu partie nestál bůhví jak, až po obsazení pole e5 jezdcem a následně krytým volným pěšcem jsem si začal věřit. A ten průlom e6 jsem beztak nezahrál ve správný moment, o dva tahy dřív by to bylo lepší, naštěstí mi pak Ondra toho pěšce zbaštil a to neměl dělat.
A Dominik mi zpočátku přišel taky nějaký zalezlý a čekající, co se bude dít, dokud nevymyslel to otevření přes tah d4. Až se všichni naučí vydržet s úrovní výkonu celou partii, tak áčko porazíte...
Kromě fotek pod článkem přišlo něco od Aleše Dumka, ale korporát nemá rád úschovnu, takže nemohu sloužit... přeposlal jsem to Honzovi Kolaříkovi, třeba si nějak poradí.
Přílohy: Zpravodaj KP1
Odkazy: Fotky KP1 Fotky OP
Jan Pešl | 24/Oct/2022 | Autorizováno heslem | ID_zprávy: 4284 | Komentáře |

VÁŠ KOMENTÁŘ:

Login: Heslo:
INFO pro doposud neregistrované (i když je lepší se registrovat na záložce Administrace):
jako login napište své jméno a příjmení a jako heslo NAPIŠTE: host-kurim
(u neregistrovaných bude zveřejněna IP adresa.)
UPOZORNĚNÍ:
Pokud se nehodláte podepsat celým svým jménem, potom sem nepište.
Pokud hodláte psát vulgárně, potom sem také nepište.

Copyright (c) 2006 - 2023 KolJa & Gonzmen