ŠK Kuřim

Zpráva

Kavárenský šach má budoucnost
Pozice Podle sestav mysleli hráči na 8:0, v nejhorším 7:1 nebo něco podobného. Chyba lávky... na poslední desce sice Jura Hrdina rychle přehrává Izáka Heneše a dává mat, ale komplikace přichází hned vedle, kde Michal Snášel dostal Frantu Režného do divoké pozice, do které chtěl, ale pak ji nezvládl, přehlédl mezibraní figury a prohrál.
Vláďa Pavlík obral Luboše Adlera o nějaký materiál, céčko vede 2:1, ale sám se opět přesvědčuji o tom, jak je těžké hrát proti neotrodoxnímu stylu Jary Mrkose. Výhodu ze zahájení jsem vypustil a pozice po tahu černého 26.-a4 je na obrázku. Kdyby bílý toho otráveného pěšce nesežral a nenechal si dát hák Vxa4, je pozice dle počítače dokonce mírně lepší pro bílého.
Na první desce hraje Franta Laštovička své klasické pozice bez rošády, ale na Honzu Košatu si s tím nepřišel a na vazby prohrává. Ostatní pozice nejsou ale z pohledu céčka nic moc a tak to Nejzkušenější pojišťuje nabídkou remízy Filipovi Svobodovi - nutno uznat, že si tu půlku Filip za svůj výkon zasloužil.
V mírně horší pozici (hlavně díky pokusu o opakování tahů, kde soupeř tempa umně využil) nabízí Honza Číhal Martinovi Henešovi remízu, ale je odmítnut a otevření pozice ze strany černého záhy slaví úspěch. Jako poslední dohrává Vašík Šetina s Mistrem. V průběhu partie získal pěšce, ale zůstal mu za to král v centru. Pokus o výměnu dam Mistr vtipným mezitahem Jd4 vyvrací a sbírá pěšáky zpět i s úroky. Navíc Vašíkovi dochází čas... ale i tak vymyslel vazbu, kde získává figuru, ale jeho slabý král nakonec musel podepsat remízu věčným šachem.
Celkově tedy Kuřim E - Kuřim C 3:5. Po zápase jsme letos poprvé vyřešili rébus zavřených hospod - pizzeria La Bocca funguje, ale na dlouhou dobu nás vyléčila. Dokud seděla u stolu stejná sestava, mezisoučty seděly, ale po nahrazení hostů jinými nás krutě ošidili... nebrat a modleme se za co nejdřívější znovuotevření u Mertů.
Přílohy: Zpravodaj
Odkazy: Fotky E-C Fotky D
Jan Pešl | 07/Nov/2022 | Autorizováno heslem | ID_zprávy: 4290 | Komentáře(7) |

VÁŠ KOMENTÁŘ:

Login: Heslo:
INFO pro doposud neregistrované (i když je lepší se registrovat na záložce Administrace):
jako login napište své jméno a příjmení a jako heslo NAPIŠTE: host-kurim
(u neregistrovaných bude zveřejněna IP adresa.)
UPOZORNĚNÍ:
Pokud se nehodláte podepsat celým svým jménem, potom sem nepište.
Pokud hodláte psát vulgárně, potom sem také nepište.

Copyright (c) 2006 - 2023 KolJa & Gonzmen