ŠK Kuřim

Zpráva

Kavárna 10.11.2022: Za každý povedený tah jedno pivo
Pivo Velké šachy na malé šachovnici a opačně, to není dobrý nápad, to jsme museli před turnajem prohodit. Ale i tak jsme měli na místě jen čtyři soupravy při deseti lidech, takže byly trochu prostoje.
Pak už se ale věci dařily. Dobrý tah musel Jura zapít - ale vzhledem k tomu, že se neopil, asi těch povedených tahů zase tolik nebylo.
Michael zaznamenal zvláštní remízy: Lubošovi ji nabídl v okamžiku, kdy ten v lepší pozici sáhl na figuru, kterou není optimální táhnout. A s Mistrem to mělo ještě zajímavější průběh: Mistr ho rozptyloval hláškami "prohraješ na čas", až Míša neviděl jednotahový mat. Kvůli tomu usoudil, že by si vyhrát ani nezasloužil, tak dotáhl vyhranou koncovku do matování S+J (postavením jezdce místo dámy). Jestli to umí nebo ne, to už se nedozvíme, protože to samozřejmě na posledních sekundách nestihl. Asi měl ale spočítané, že při remíze budou mít tři hráči stejně bodů a on stejně turnaj vyhraje na vzájemné zápasy.
Když už jsme u těch přehlédnutých matů, krutě se to vymstilo Martinovi v souboji s Jarou. Sebral bílého pěšce na e3 špatnou figurou (kdyby sebral správně, dává dalším tahem mat), Jara se zamyslel na nevídaně dlouhou dobu (snad víc než minuta) a našel, co viděli všichni diváci okolo - tah bílou dámou z h8 na h1 dává naopak mat černému králi na c6 (pokud tedy pomineme fakt, že šlo ještě představit černou dámu a mat o jeden tah oddálit).
Pořadí: 1.Vašek, 2.Kropáč, 3.Pešl, 4.Vitula, 5.M.Heneš, 6.Hrdina, 7.Buček, 8.Adler, 9.Mrkos, 10.V.Sádlík.
Přílohy: Tabulka GP 2022
Jan Pešl | 11/Nov/2022 | Autorizováno heslem | ID_zprávy: 4291 | Komentáře |

VÁŠ KOMENTÁŘ:

Login: Heslo:
INFO pro doposud neregistrované (i když je lepší se registrovat na záložce Administrace):
jako login napište své jméno a příjmení a jako heslo NAPIŠTE: host-kurim
(u neregistrovaných bude zveřejněna IP adresa.)
UPOZORNĚNÍ:
Pokud se nehodláte podepsat celým svým jménem, potom sem nepište.
Pokud hodláte psát vulgárně, potom sem také nepište.

Copyright (c) 2006 - 2023 KolJa & Gonzmen