ŠK Kuřim

Zpráva

20.11.2022 v Rajhradě Loko C - Kuřim E 5,5 : 2,5
Rajhrad Sestava se kvůli prodlouženému víkendu nesháněla snadno. Jedno auto jelo z Kuřimi a tři jedinci se dopravili železnicí.
Z pohledu soupisek naše Éčko nemělo mít vůbec žádnou šanci, a tak jsme jen doufali, že LokoC bude mít výpadek jako v minulém kole proti našemu Déčku.

Tentokrát to vemu po šachovnicích a nikoliv chronologicky:
1. Já (dle domácí analýzy počítačem) hrál antišachy a figurku jsem stavěl snad na ta nejhorší možná políčka. Hrálo se pořád stále skoro s plnou šachovnicí a konečná remíza je pouze vyjádřením situace, kdy se dohrávalo již za rozhodnutého stavu a soupeři se nechtělo ztrácet další nedělní čas na moje "doražení". Remíza.
2. Laštovičkova partie se slečnou Vacekovou poutala nejvíce pozornosti. Mladý talent zkušeně zavřel Frantovi věž, zkušeně přešel do pěšcové koncovky (ovšem s PLUS VĚŽÍ) a František se smiřoval s prohrou. Nevzdal to, a udělal dobře! Podařilo se mu dotáhnout posledního pěšce na předposlední řadu, odolal pokušení postavit dámu (dostal by mat) a věž proti jezdci se pak prosazuje špatně :-) Remíza.
3. Adler proti kapitánovi domácích (Hurta) hrál uvážlivě a dlouhu. Soupeř drobné výhody přeměnil v zisk pěšců. Luboš partii vzdává v situaci, kdy po přechodu do koncovky zjistil, že sice má chtěného koně proti soupeřově střelci, ale kůn se zatoulal tak, že ho soupeřův král lehce ulovil.
4. Mrkos hrál statečně, partii jsem moc nesledoval. Počáteční nejasná situace ale vyústila ve značnou ztrátu materiálu.
5. Martin Heneš hraje poklidně, má koně za dva pěšce a výhodu přetavil ve vítězství. Výhra.
6. Režný hraje proti Kalendovskému a vůbec se nebojí zvučného jména soupeře. Už zahájení se mi zdálo, že sehrál lépe. Soupeři se nakonec dohodli. Remíza
7. Pavel Heneš hraje opatrně, ale to na soupeře nestačilo.
8. Izák Heneš (nejmladší z členů rodiny děd-otec-syn) určitě vyšel lépe ze zahájení, ve střední hře měl lepšího střelce i lepší prostor. Uplatnit výhodu už ale nedokázal.
Odkazy: Výsledky Fotky
Jan Kolařík | 21/Nov/2022 | Autorizováno heslem | ID_zprávy: 4300 | Komentáře |

VÁŠ KOMENTÁŘ:

Login: Heslo:
INFO pro doposud neregistrované (i když je lepší se registrovat na záložce Administrace):
jako login napište své jméno a příjmení a jako heslo NAPIŠTE: host-kurim
(u neregistrovaných bude zveřejněna IP adresa.)
UPOZORNĚNÍ:
Pokud se nehodláte podepsat celým svým jménem, potom sem nepište.
Pokud hodláte psát vulgárně, potom sem také nepište.

Copyright (c) 2006 - 2023 KolJa & Gonzmen