ŠK Kuřim

Zpráva

Zatím všechny návody pohromadě - časem to uspořádám :-)
administrace KolJa: Při nejbližší příležitosti heslovanou diskusi zrušíme, záložka administrace tam ale zůstane a bude obsahovat doposud vytvořené návody a postupu (helpy).

Smazat
Gonzmen: Tu heslovanou diskusi tady ještě necháme viset?Smazat
Anonym: A jak byt s cestinou na androidu?

Smazat
KolJa: Pokud vám v komentářích blbne čeština, možná zkuste pravým tlačítkem myši na webové stránce rozbalit nabídku a v nabídce zkontrolovat nastavené "Kódování". Teoreticky by mělo být nastaveno na "Středoevropské Windows). Pokud není, tak si ho nastavte. Možná to pomůže, možná ne Pokud stále máte problémy s češtinou, a výše uvedený postup nepomohl, potom v ovládacích panelech změňte v jazycích u FORMAT z češtiny na angličtinu, zvolte Použít, a pak vraťte jazyk zpět na češtinu, zvolte Použít. Toto by snad mohlo odstranit problém u předinstalovaných Windows.

Smazat
KolJa: Při vkládání komentářů k článku použijí registrovaní svůj login a heslo. Neregistrovaní MUSÍ napsat svoje jméno a příjmení, do hesla nic nepíší (nebo heslo "host").

Smazat
KolJa: Vkládání partií, pozor: Soubor s příponou .png je obrázek a proto ho vkládejte jako upoutávku (nebo příslušnou přílohu). Soubor s příponou .pgn (je opravdu rozdíl mezi png a pgn) je textový soubor se záznamem partie nebo se záznamem pozice,- pro jeho vložení je tam samostatné speciální políčko. Je třeba zkrátka rozlišovat, co se vkládá.

Smazat
KolJa: Vaše šachová fotoalba můžete umístit na Rajče. Pokyny najdete v heslované diskusi na záložce "administrace".

Smazat
KolJa: S obrázky je to pestřejší, takže pokud zatím nemáte vlastní zdroje, můžete si vybrat z fotogalerie. Postup: 1. Na záložce "ostatní" vybrat galerii s upoutávkami 2. Nad vybraným obrázkem stisknout pravé tlačítko myši 3. Volbou "uložit obrázek jako" ho uložit na své PC 4. Napsat zprávu a nezapomenout do ní vložit upoutávku. Toť vše. Je však lepší používat vlastní, originálnější a nápaditější obrázky.

Smazat
KolJa: Nevkládejte dokumetny s příponou ODT. Tento soubor umí otevřít aplikace jako například OpenOffice.org, 602Office 2.0 a další. Microsoft Office ve verzi 2003 a nižší si s ním bohužel neporadí. Raději udělejte převod na DOC nebo PDF soubor.

Smazat
KolJa: Upoutávkové foto musí mít zmenšenou velikost (půlmegové fotky už zpomalují načítání stránek, navíc to stejně je zobrazováno se šířkou 150). Použijte pro zmenšení nějaký foto program (doporučuj Irfanview). Jinak jsem nucen to zmenšovat dodatečně a nebaví mne to.

Smazat
KolJa: Odkaz vložený přímo do textu se zobrazí jen jako text a nikoliv jako odkaz. Pro odkazy na jiné web stránky je tam speciální pole (na spodku stránky).

Smazat
KolJa: Dodržujte jména příloh bez háčků a čárek (a psát malým písmem). Česká diakritika způsobuje nefunkční odkazy.

Smazat
KolJa: Univerzální heslo brzy zruším,- registrujte se co nejrychleji.
Jan Kolařík | 19/May/2013 | Autorizováno heslem | ID_zprávy: 1528 | Komentáře(1) |

VÁŠ KOMENTÁŘ:

Login: Heslo:
INFO pro doposud neregistrované (i když je lepší se registrovat na záložce Administrace):
jako login napište své jméno a příjmení a jako heslo NAPIŠTE: host-kurim
(u neregistrovaných bude zveřejněna IP adresa.)
UPOZORNĚNÍ:
Pokud se nehodláte podepsat celým svým jménem, potom sem nepište.
Pokud hodláte psát vulgárně, potom sem také nepište.

Copyright (c) 2006 - 2023 KolJa & Gonzmen