ŠK Kuřim

Zpráva

Zatím v‘echny návody pohromadě - časem to uspořádám :-)
administrace KolJa: Při nejbliž‘í příležitosti heslovanou diskusi zru‘íme, záložka administrace tam ale zůstane a bude obsahovat doposud vytvořené návody a postupu (helpy).

Smazat
Gonzmen: Tu heslovanou diskusi tady je‘tě necháme viset?Smazat
Anonym: A jak byt s cestinou na androidu?

Smazat
KolJa: Pokud vám v komentářích blbne če‘tina, možná zkuste pravým tlačítkem my‘i na webové stránce rozbalit nabídku a v nabídce zkontrolovat nastavené "Kódování". Teoreticky by mělo být nastaveno na "Středoevropské Windows). Pokud není, tak si ho nastavte. Možná to pomůže, možná ne Pokud stále máte problémy s če‘tinou, a vý‘e uvedený postup nepomohl, potom v ovládacích panelech změňte v jazycích u FORMAT z če‘tiny na angličtinu, zvolte Použít, a pak vraťte jazyk zpět na če‘tinu, zvolte Použít. Toto by snad mohlo odstranit problém u předinstalovaných Windows.

Smazat
KolJa: Při vkládání komentářů k článku použijí registrovaní svůj login a heslo. Neregistrovaní MUSÍ napsat svoje jméno a příjmení, do hesla nic nepí‘í (nebo heslo "host").

Smazat
KolJa: Vkládání partií, pozor: Soubor s příponou .png je obrázek a proto ho vkládejte jako upoutávku (nebo příslu‘nou přílohu). Soubor s příponou .pgn (je opravdu rozdíl mezi png a pgn) je textový soubor se záznamem partie nebo se záznamem pozice,- pro jeho vložení je tam samostatné speciální políčko. Je třeba zkrátka rozli‘ovat, co se vkládá.

Smazat
KolJa: Va‘e ‘achová fotoalba můžete umístit na Rajče. Pokyny najdete v heslované diskusi na záložce "administrace".

Smazat
KolJa: S obrázky je to pestřej‘í, takže pokud zatím nemáte vlastní zdroje, můžete si vybrat z fotogalerie. Postup: 1. Na záložce "ostatní" vybrat galerii s upoutávkami 2. Nad vybraným obrázkem stisknout pravé tlačítko my‘i 3. Volbou "uložit obrázek jako" ho uložit na své PC 4. Napsat zprávu a nezapomenout do ní vložit upoutávku. Toť v‘e. Je v‘ak lep‘í používat vlastní, originálněj‘í a nápaditěj‘í obrázky.

Smazat
KolJa: Nevkládejte dokumetny s příponou ODT. Tento soubor umí otevřít aplikace jako například OpenOffice.org, 602Office 2.0 a dal‘í. Microsoft Office ve verzi 2003 a niž‘í si s ním bohužel neporadí. Raději udělejte převod na DOC nebo PDF soubor.

Smazat
KolJa: Upoutávkové foto musí mít zmen‘enou velikost (půlmegové fotky už zpomalují načítání stránek, navíc to stejně je zobrazováno se ‘ířkou 150). Použijte pro zmen‘ení nějaký foto program (doporučuj Irfanview). Jinak jsem nucen to zmen‘ovat dodatečně a nebaví mne to.

Smazat
KolJa: Odkaz vložený přímo do textu se zobrazí jen jako text a nikoliv jako odkaz. Pro odkazy na jiné web stránky je tam speciální pole (na spodku stránky).

Smazat
KolJa: Dodržujte jména příloh bez háčků a čárek (a psát malým písmem). Česká diakritika způsobuje nefunkční odkazy.

Smazat
KolJa: Univerzální heslo brzy zru‘ím,- registrujte se co nejrychleji.
Jan Kolařík | 19/May/2013 | Autorizováno heslem | ID_zprávy: 1528 | Komentáře(1) |

VÁŠ KOMENTÁŘ:
Login: Heslo:
NEREGISTROVANÍ: jako heslo NAPIŠTE: host-kurim

Copyright (c) 2006 - 2019 KolJa & Gonzmen